Hesap Oluştur

Şifremi Unuttum?

Hakkımızda

Türkiye ve yakın coğrafyanın lider makine üreticilerinden olan ZİM Mühendislik , üretimine 1997 yılında Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde başladı. Şuan Ankara/Kahramankazan’da bulunan 2300 m2 alana yayılmış, tam kapasiteli üretim fabrikasında farklı kullanım alanlarına ve beklentilere hizmet eden; beton boru ve baca; beton parke ve blok makinelerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Kurulduğu yıllardaki üretimini teknoloji yatırımlarıyla artırarak 100 de 400 büyüme sağlayan ZİM Mühendislik, kendi mühendisleri ve teknik kadrosuyla geliştirdiği proje ve ürünlerle bir çok ilke imza atarak bulunduğu sektörlerde marka haline gelmiş, standartları belirleyen firma konumuna yükselmiştir.

Beton Parke ve Blok Üretim Makineleri sektöründe Türkiye’nin ilk otomatik sistem üreticilerinden biri olan ZİM Mühendislik , toplama robotlu sistem üretiminde de sektörün öncülerinden olmayı başarmıştır. Bu köklü geçmişin getirdiği birikimle bugün de teknoloji ve donanımlı makineler üretmeye devam etmektedir. Kendi bünyesinde ARGE’sini gerçekleştirdiği BORU DONATI MAKİNESİ ile, bu alanda çalışma yapan ilk Türk firması olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Kendi bünyesinde bulunan ARGE ekibiyle özel olarak dizaynı gerçekleştirilen ürünler, en ince ayrıntısına kadar bilgisayar ortamında simule edilmektedir. Tecrübeli kadrosu ve Ar-Ge’ye verdiği önemle uzun ömürlü makinalar üretmekle kalmayıp, düşük enerji tüketimi sağlayan sistemler ve ileri teknoloji kullanımında da bir çizgi haline gelmiştir.

Kalite ve güvenliğe maksimum hassasiyet gösteren ZİM Mühendislik, üretimini uluslararası standartlarda gerçekleştirmektedir. Malzeme temininden, makinelerinin teslimine kadar üretim sürecinin her aşamasında kalite ve güvenlik testlerini büyük bir titizlikle yapmaktadır.

Uluslararası geçerliliğe sahip sektörel kalite ve standart belgelerine sahip olup, Türkiye pazarındaki lider üretim başarısını uluslararası pazara da taşımaktadır. Zorlu ihracat pazarlarında 4 kıtada 23 ülkeye ihracat yaparak hâkimiyetini artırmaktadır.

ZİM Mühendislik markasını taşıyan her bir makine daha güçlü ve daha fonksiyonel yeni bir modelin habercisi olmuştur. Geçmişte yapılan ve çalışması devam eden projelerin her biri veri merkezlerinde dijital ve fiziksel ortamda özenle saklanmaktadır. 7 gün 24 saat prensibi ile Yedek Parça ve Servis hizmetleri bu sayede hızlı ve eksiksiz bir şekilde işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Sektörün trendlerini takip eden değil değer ortaya koyan firma misyonunda yoluna devam ederek, hızla ticaret hacmini ve müşteri portföyünü büyütmektedir.

İşte bu çalışma ve başarıların kaynağı ise; müşteri, mühendis ve yönetim kadrosunun 20 yılı aşkın süredir birbirlerine vermiş oldukları güven ve hep daha iyiye ulaşma duygusudur.

 

TOP